Tapahtumat

 

Tapahtumakalenteri 2017

Päivämäärä Tapahtuma Paikkakunta
Tammikuu
  8.-10.1.2017 Yläkoululeirityksen starttileiri Kisakallio
  13.1.2017 Active Cheer -ohjaaja Turku
  13.-15.1.2017 MJ kaupunkileiri
  14.1.2017 Ohjauksen perusteet, Cheer Helsinki
  15.1.2017 Stunttitekniikka I Helsinki
  14.-15.1.2017 Sinettiseurakoulutus Vierumäki
  21.1.2017 Active Cheer -lasten ja nuorten koulutus Tampere
  22.1.2017 Akrobatiatekniikka I Tampere
  30.1.-2.2.2017 Yläkoululeiritys osa 2 Kisakallio
Helmikuu
  3.-5.2.2017 MJ opistoleiri
  3.-5.2.2017 Coed Camp Kisakeskus
  4.2.2017 Ohjauksen perusteet, Cheer Oulu
  5.2.2017 Ohjelman kokoaminen Oulu
  4.-5.2.2017 Alueellinen seuratapaaminen, Eteläinen Eerikkilä
  4.-5.2.2017 Alueellinen seuratapaaminen, Pohjoinen Pohjoinen
  11.2.2017 Active Cheer- Soveltaen taitavaksi Helsinki
  12.2.2017 Tanssitekniikka II Helsinki
  18.-19.2.2017 Tanssimaajoukkuerinkileiri 1 Kisakeskus
  24.2.2017 Active Cheer- ohjaaja Jyväskylä
  25.2.2017 Fysiikkaharjoittelun vaiheet taso1 Jyväskylä
Maaliskuu
  4.3.2017 Akrobatiatekniikka II Turku
  5.3.2017 Stunttitekniikka II Turku
  10.-12.3.2017 MJ opistoleiri
  11.3.2017 Kolmikerroksiset pyramidit Tampere
  12.3.2017 Fysiikkaharjoittelun vaiheet taso2 Tampere
  13.-16.3.2017 Yläkoululeiritys osa 3 Kisakallio
  17-19.3.2017 MJ-rinkileiri 1 Vierumäki
  18.-19.3.2017 VK 1 jakso 1 Vierumäki
  18.-19.3.2017 Sinettiseurakoulutus Vierumäki
  25.3.2017 Sääntöforum Helsinki
26.3.2017 Tanssivalmentajien workshop Helsinki
 31.3.-2.4.2017 MJ kaupukileiri Helsinki
Huhtikuu
  2.4.2017 SM-tason valmentajien workshop Helsinki
  8.4.2017 Seuraseminaari Kuopio
  8.4.2017 SCL Kevätkokous Kuopio
  8.4.2017 Akrobatiatekniikka III Helsinki
  9.4.2017 Ohjelman kokoaminen Helsinki
   21.4.2017 MM-lehdistötilaisuus Helsinki
  14.-16.4.2017 MJ opistoleiri
  15.-16.4.2017 VK 2 jakso 1 Vierumäki
  MM-kilpailut 2017 Orlando
Toukokuu
6.5.2017 Aluekilpailu / Pirkanmaa-Kanta-Hämeen alue Tampere
  6.-7.5.2017 Sinettiseurakoulutus Vierumäki
  13.-14.5.2017 VK1 jakso2 Vierumäki
  20.-21.5.2017 May Madness 2017 Vantaa
27.5.2017 Aluekilpailu / Pohjoinen alue Seinäjoki
28.5.2017 Aluekilpailu / Itäinen alue Jyväskylä
Kesäkuu
  10.-11.6.2017 Summer Cheer Cup Ala-Härmä
  EM-lehdistötilaisuus Helsinki
  24.-25.6.2017 EM-kilpailut 2017 Tsekki
Heinäkuu
  24.-27.7.2017 Kesäleiri Vierumäki
Elokuu
  4.8.2017 Active Cheer ohjaaja-koulutus Helsinki
  5.8.2017 Fysiikkaharjoittelu vaiheet taso1 Helsinki
  6.8.2017 Akrobatiatekniika I Helsinki
  11.-13.8.2017 Aikuisten Kick Off -leiri Kisakeskus
  12.8.2017 Ohjauksen perusteet Pori
  13.8.2017 Ohjelman kokoaminen Pori
  19.8.2017 Active Cheer -Aikuisliikunnanohjaaja koulutus Seinäjoki
  20.8.2017 Ohjauksen perusteet (tanssi) Turku
  20.8.2017 Stunttitekniika I Seinäjoki
  25.-27.8.2017 MJ-rinkileiri 2 Vierumäki
Syyskuu
  2.9.2017 Akrobatiatekniikka II Tampere
  3.9.2017 Apuohjaajakoulutus Tampere
  3.9.2017 Tanssitekniikka I Tampere
  9.9.2017 Sääntöforum Tampere
  9.-10.9.2017 VK 2 jakso 2 Vierumäki
  16.9.2017 Ohjauksen perusteet Kuopio
  16.9.2017 Stunttitekniikka II Helsinki
  16.-17.9.2017 Tanssimaajoukkuerinkileiri2 Kisakeskus
  17.9.2017 Stunttitekniikka III Helsinki
  17.9.2017 Active Cheer lasten ja nuorten ohjaaja Kuopio
  22.-24.9.2017 SMK-leiri Vierumäki
Lokakuu
  6.-8.10.2017 Super Cheer leiri Kisakeskus
  7.10.2017 Syyskilpailut Oulu
  21.10.2017 Seuraseminaari Lahti
  22.10.2017 SCL Syyskokous Lahti
Marraskuu
  5.-6.11.2017 VK 2 jakso 3 Vierumäki
  11.-12.11.2017 SMK Vaasa
  18.-19.11.2017 Super Cheer Vantaa
  2.-3.12.2017 Winter Wildness Jyväskylä
Joulukuu
  16.12.2017 SM-kilpailut Helsinki